Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-07-19

Rekomendacija

Publikuota: Kita

Anchee Min „Paskutinė imperatorė“


2008-07-14Anchee Min. Paskutinė imperatorė: romanas. Iš anglų kalbos vertė Antanina Banelytė. - Vilnius: Vaga, 2008. - 408 p.


Kinų kalbos vadovėlyje, leidžiamame nuo 1945 iki1991 metų, paskutinė Kinijos imperatorė Tsu Hsi, valdžiusi šalį XIX amžiaus antroje pusėje ir XX amžiaus pradžioje, prieš Č‘ing dinastijos žlugimą, vadinama „blogio ir intrigų valdove“. To meto Vakarų spauda ją kritikavo ir pašiepdavo, tačiau kinų kilmės rašytoja Ančy Min (Anchee Min), remdamasi autentiškais dokumentais, slaptai gautais iš Kinijos muziejų ir Nacionalinės bibliotekos, ir savo moteriška įžvalga, sukūrė visiškai kitokį valdovės paveikslą. Jos romano herojė – išskirtinė asmenybė: jautri motina, gabi diplomatė, turinti įgimtų politikės bruožų, ryžtinga, išmintinga ir mylinti moteris.


„Paskutinė imperatorė“ yra pirmos Ančy Min knygos „Imperatorė Orchidėja“, pelniusios tarptautinį pripažinimą, tęsinys. Pirmojoje knygoje autorė pasakoja, kaip jauna, graži mergina tapo Kinijos imperatore, o antrojoje knygoje rašoma jau apie jos valdymo metus.


Ančy Min, 1984 emigravusi į JAV, nepriekaištingai išmoko anglų kalbą ir rašo angliškai. Pasak pačios autorės, „kol jos knygos nėra išverstos į kinų kalbą, jos šeimai, gyvenančiai Kinijoje, pavojus negresia“.


Bernardinai.lt


Atgal į: Rekomendacija