Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-07-15

Apie Bjork koncerta Lietuvoje

Publikuota: Kita

Islandų gulbės skridimas per lietuvių rūką


2008-07-14Ilgai lauktas ir išlauktas, apipintas gandais ir iki galo neišpildytas, bet pats savaime tapęs išpildyta muzikine misija, Bjork koncertas visus apsupo islandiškomis plunksnomis ir bent truputį pakėlė nuo žemės. Užburiančią atmosferą padėjo sukurti ir Lietuvos gamta:  drėgmė ir rūkas – tokioje erdvėje gali visiškai panirti į garsus.


Unikalioji islandė paruošė geriausių savo dainų programą, kuri, deja, sutrumpinta, truko vieną valandą. Iš visų albumų išrinktos populiariausios dainos nuskambėjo naujai, pritariant merginų chorui-pučiamųjų orkestrui iš Islandijos.Koncertą pradėjo Lietuvoje šiuo metu kokybiškiausiai skambanti žinoma dainininkė Jurga Šeduikytė su savo kompanija, atlikę geriausias savo dainas ir dar visai šviežią kūrinį. Galima būtų ginčytis dėl to, kas iš Lietuvos atlikėjų ar grupių būtų pajėgiausias apšildyti Bjork, aišku, iš Lietuvos žvaigždžių be Jurgos nieko kito ir neįmanoma įsivaizduoti, tačiau, mano nuomone, vieninteliai, tikrai pajėgūs pradėti Bjork koncertą – lietuviai „FusedMARc“.


Po gana trumpos Jurgos įžangos, žiūrovai buvo priversti dar truputį palaukti ir po gero pusvalandžio visus užliejo galinga Bjork energija. Puikiai žinomos dainos „Joga“, „Bachelorette“ iš albumo „Homogenic“, „Pagan poetry“ iš geriausiojo Bjork albumo „Vespertine“, privertusi publiką įsilieti į judesį „Army of me“ iš albumo „Post“ – visos dainos vedė į kulminaciją, šiek tiek prigesindamos tokiomis dainomis kaip „Cover me“, kol buvo pasiektas visiškas garsų išsiliejimas su paskutine daina „Declare independence“ iš albumo „Volta“. Dainų atlikimą būtų galima išskirti į du polius – skaidrus pučiamuju orkestro ir Bjork derinys bei tiršta elektronika, apsivyniojanti aplink Bjork balsą. Vidinė ramybė ir kartu didžiulė energija – Bjork išties padovanojo Lietuvai stebuklingą ir turiningą sekmadienio vakarą.


Negera tik buvo matyti didelį tuščią plotą, kurio neužpildė brangesnius bilietus pirkusieji, tad, atrodo, mintis skirstyti erdvę į atskiras zonas – visai nevykusi. Pinigais meilė muzikai ir atlikėjams neišmatuojama, tad daugybė žmonių lieka iš tolo stebėti reginį, pasistiebę ant pirštų galų, kai tuo tarpu dar daug vietos arčiau… Aišku, paskutinį akcentą galėjo stebėti visi – dūmų ir milžiniško konfeti šturmas pasklido nuo scenos, skambant žodžiams „From Iceland to Lithuania!“


Bjork – asmenybė, galinti paliesti visus savo išskirtiniu dainavimu ir giliu balsu, garsais ir judesiu, tai ji ir padarė, tad belieka iškelti savo vėliavą ir dėkoti Bjork už gėrį ir unikalumo dozę ilgam laikui.Mantė Valiūnaitė


Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija


Bernardinai.lt


Atgal į: Apie Bjork koncerta Lietuvoje