Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-07-06

Ka as rasiau 2005 07 06;))) Perkelta is literaturines svetaines Zalia zole

Publikuota: Kita
Lietuvos valstybės gimimas


Tik istorikui E.Gudavičiui nustačius dieną, kai Mindaugui 1253 metais buvo uždėta karaliaus karūna, šią dieną jau mūsų laikais imta minėti kaip valstybės šventę. Tai – mūsų valstybės pradžios šventė.

“XIII a. penktajame dešimtmetyje didžiojo kunigaikščio Mindaugo valdžia dar nebuvo tvirta – jis tiesiogiai valdė net ne visą Lietuvą (siaurąja prasme), o tik pietinę jos dalį su svarbiausia – Vorutos – pilimi. Ekonomiškai ir politiškai reikšmingesnė buvo šiaurinė Lietuvos žemės dalis su Vilniaus pilimi ir emporija. Ji priklausė vyresniajam Mindaugo broliui Dausprungui, bet šis mirė prieš 1235 m., o jo sūnūs Tautvilas ir Gedvygas (Edivydas) dar buvo jauni. Tai leido Mindaugui tapti giminės senjoru ir kaip tik esant tokiai padėčiai suvienyti Lietuvą. Šaltiniai nieko daugiau nesako apie vyresniuosius kunigaikščius Živinbudą, Daujotą, Viligailą. Iš kai kurių rusų metraštininkų užuominų galima manyti juos buvus Mindaugo giminaičiais ir konkurentais, pašalintais negailestingoje kovoje dėl valdžios”.

E.Gudavičius. Lietuvos istorija

2005-06-06 21:49:24
Na, mano eilėraščius įdėjo www.tekstai.lt

Gerai atrodo ir aš esu šia publikacija labai labai patenkinta.
2005-06-02 12:07:13
Malonūs kvapai kuria teigiamą namų aurą. Į porcelianinį ar kitokį indelį įpilkite šilto (iki 55*) vandens ir įlašinkite kelis aromatinio aliejaus lašus - 5 kvadrat. m patalpų ploto reikia maždaug 2 lašų. Indelį įtaisykite virš degančios žvakės.

Apelsinų aromatas padeda įveikti nemigą, sukuria džiugią nuotaiką.

Bergamotė padeda susikaupti.

Levandos kvapas ramina, atvėsina įaudrintas emocijas, padeda įveikti nemigą ir depresiją.

Smilkalų kvapas veikia raminamai. Astma sergantiems žmonėms jis padeda įveikti dusulio priepuolio baimę.

Cinamono kvapas skatina aktyviai veikti, skatina įkvėpimą.

Citrinų aliejus valo prirūkytą patalpų orą, padeda sutelkti dėmesį.

Melisa padeda migrenos ir košmarų kankinamiems žmonėms.

Rozmarinas gerina atmintį, virškinimą, išsklaido nuovargį.

Eukaliptų aliejus naikina mikrobus.
2005-05-24 09:17:09
Rožes ir bijūnus dievina aistringi, gyvenimą mylintys žmonės, beje, linkę pavyduliauti. O šių gėlių nemėgsta tie, kurie aplink mato tik kasdienybę ir šalinasi meilės.
2005-05-24 09:15:09
Kardeliai ir jurginai - didžiadvasiškumo, meilės gamtai simbolis. Kartu juos mėgsta praktiški, į sentimentus nelinkę žmonės.
2005-05-24 09:13:27
Tulpės ir hiacintai dažnai yra prie širdies meilės kankiniams, tai yra, žmonėms, kurių jausmai nesulaukia atsako ir kuriems yra tekę skaudžiai nusivilti mylimu asmeniu, patirti jo išdavystę.
2005-05-24 09:10:39
Gvazdikai - laisvę branginančių, ryžtingų, pareigai atsidavusių žmonių gėlės.Atgal į: Ka as rasiau 2005 07 06;))) Perkelta is literaturines svetaines Zalia zole