Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-10-28

Geriausias Europos dokumentinis filmas

Publikuota: Kita

Išrinktas geriausias Europos dokumentinis filmas    
  
Please install Flash pluginGeriausiu šių metų Europos dokumentiniu filmu Europos Kino Akademija (EKA) išrinko Helenos Trestikovos „RENE“.
Europos kino apdovanojimų dokumentinio filmo laimėtojas išrenkamas kitaip nei vaidybiniai filmai. Jis renkamas ne balsuojant visiems EKA nariams, bet vadinamos „Dokumentinės konklavos“ metu, kai sudaroma speciali žiuri, kuri keletą dienų dirba izoliuota (kad netrikdytų galimi pretendentai į apdovanojimą bei nebūtų spaudimo) ir priima galutinį verdiktą.


Šiemetinė „Dokumentinė konklava“ įvyko Berlyno Arsenal kino teatre, kur nepriklausoma žiuri (kurią šiemet sudarė danų prodiuserė Karoline Leth, Maskvos filmų festivalio meno vadovė užsienio filmams iš Suomijos Kirsi Tykkylainen ir britų prodiuseris Alanas Haylingas) peržiūrėjo dokumentikos nominantus ir išrinko laimėtoją.


Žiuri nuomone, čekų „RENE“ – „tai filmas, kuris pasakoja labai galingą istoriją apie keistą ir ypatingą herojų, gyvenantį visuomenės paribiuose. Filmas buvo filmuojamas 20 metų. Tai išskirtinės kokybės dokumentika, žiuri narius patraukusi žaviu ir tuo pačiu provokuojančiu ryšiu tarp filmo subjekto ir filmo kūrėjo“.


EKA apdovanojimas už išskirtinius nuopelnus dokumentikai, H. Trestikovai bus įteiktas per 21-ąją EKA apdovanojimų ceremoniją Kopenhagoje, šių metų gruodžio 6.


Kitais metais garbė rengti „Dokumentinę konklavą“ bus perduota Vilniui, kaip Europos kultūros sostinei 2009 (Europos menų programos projektas „3E-dokumentika“), ir tai bus pirmieji geriausio Europos dokumentinio filmo rinkimai Rytų ir Centrinėje Europoje.


Per visą EKA istoriją lietuvių dokumentiniai filmai buvo nominuoti 2 kartus: 1992-aisiais Audriaus Stonio „Neregių žemė“, kuris ir tapo laimėtojas, bei Arūno Matelio „Prieš parskrendant į Žemę“ 2005-aisiais, kuris į EKA istoriją įėjo kaip kol kas vienintelis nominuotas filmas dar net neįvykus oficialiai filmo premjerai.Atgal į: Geriausias Europos dokumentinis filmas