Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-10-31

Apie rasyk.lt

Publikuota: Kita

Emilis Milkevičius straipsnyje „Žalia žolė, bet ne žolė“ rašo, kad „apie interneto svetainę rasyk.lt prieš kelerius metus kalbėta tiek daug, kad labai nenustebčiau sužinojęs, jog pasakyta jau viskas ar beveik viskas. Ir pagaliau, – mąstykime logiškai, – ar yra čia apie ką kalbėti? Paprasčiausia virtuali priebėga, kurioje savo literatūrinę kūrybą gali publikuoti kiekvienas – užtenka noro ir sąlygiškai gero interneto ryšio. Užsiregistravęs vartotojas gali ne tik viešinti savo kūrinį, bet ir komentuoti kitų autorių tekstus. Vartotojai taip pat įgyja teisę balsuoti už bičiulių ar priešų (kolegų ir partnerių ten nedaug) kūrybėlę, skirdami balus nuo vieno iki penkių. Tačiau gal svarbiausia, kad rasyk.lt – tai ne tik tinklalapis, bet ir žmonių bendruomenė, kurioje laisvalaikiu godžiai laukiama virtualių skaitytojų malonių ir dosniai švaistomasi įvertinimais bei komentarais. Suprantama, rašykai vieni kitus vadina internetiniais pseudonimais (nick’ais) – niekam, vai niekam internete tikrojo vardo nereikia!


Tiesa, vienu metu rasyk.lt buvo susidomėjusi „tikrosios“ literatūros bendruomenė. Internetinius profilius svetainėje turėjo Agnė Žagrakalytė, Antanas Šimkus, Gintaras Grajauskas, Viktoras Rudžianskas, Rimantas Stankevičius, Domas Razauskas. Į PDR’ą, kuris vyko žvaigždėtą valandą, kai jie dar buvo svetainėje, A. Žagrakalytė sukvietė visus vertus dėmesio rašykus (ir aš ten buvau – pirmą kartą). Vėliau visi „tikrieji“ rašytojai vienas po kito „išsitrynė“. Tuomet, menu, padariau išvadą, kad literatūros bendruomenė yra getas“.


Atgal į: Apie rasyk.lt