Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-11-07

Be pavadinimo

Publikuota: Kita

Jurgis Gimberis savaitraštyje “Nemunas” publikuoja  esė „Nenorėčiau nenorėti“, kurioje rašo: „Sūnus klausė, kokia mašina man labiausiai patinka. Atsakiau – troleibusas. Jei būčiau ilgiau pagalvojęs, būčiau atsakęs, kad mėsmalė. Arba sena tėvo siuvimo mašina „Pfaff“. O iš transporto priemonių man labiausiai patinka dviratis. Deja – „bėginis“. Vadinasi, progresas mane jau apgadino. Tada, kai pirmą kartą patyriau važiavimo dviračiu stebuklą, apie jokius „bėginius“ dar nebuvo kalbos. Dviračiai buvo „vyriški“ arba „moteriški“. Vaikiškų nebuvo. Bent jau mūsų barakuose. Tik triratukai. Moteriškų – irgi gana retai. Tai yra svarbu, nes moteriškų rėmas buvo be viršutinės kartelės. Ta vyriško dviračio kartelė vaikui kliūtis. O kad vyriškų pasitaikydavo dažniau, tai, gavęs pavažiuoti, turėdavai prakišti koją po ta kartele ir važiuodavai tarsi prie to dviračio šono. Apžergti – per trumpos kojos. Nemoku deramai to aprašyti. Reiktų iliustracijos. Žodžiu, klaikus vaizdas. Antra vertus, sėdynė netrynė tarpkojo – pliusas. Dabar jau apžergiu, ir dviratis – „bėginis“. Naujųjų laikų produktas. Galėčiau patekti į žurnalą „Žmonės“.


Daug metų nežinojau, kas tai yra algoritmas. Nežinojau, kad išvis toks daiktas yra. Tik tada, kai Algimantas parašė „Giesmės algoritmus“, susirūpinau ir atsivertęs žodyną sužinojau, jog tai veiksmų seka, siekiant tam tikro rezultato, ar kažkas panašaus. Aš nesiekiau nerimo. Bet pasiekiau…“


Atgal į: Be pavadinimo