Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-11-22

Velnias dėvi Pradą

Publikuota: Kita

Mados imperatorė Anna Wintour


2008.11.21 09:03awintour


REUTERS/Scanpix nuotr.


    
Please install Flash pluginŠią moterį pravardžiuoja Bjaurybe, Atomine Vintur ir Glamūriniu Vabzdžiu. Ana Vintur (Anna Wintour) -  įtakingiausias žmogus mados pasaulyje. Iki šiol jos dar niekas nepajėgė nuversti nuo pjedestalo. Neseniai jai sukako 59 metai.


Po filmo „Velnias dėvi Pradą“ visi blizgiųjų leidinių skaitytojai sužinojo, kad amerikiečių madų žurnalo „Vogue“ redakcijos darbuotojai priversti laikytis griežtų taisyklių: pavyzdžiui, darbe negali valgyti. Ir jau neduok Dieve kas nors sustorės! Šias taisykles įvedė Ana.


Demaskavo romane


Vintur vadovauja amerikietiškajam „Vogue“ nuo 1988 metų. Būtent apie ją buvusi „Vogue“ asistentė Loren Vaisberger (Lauren Weisberger) parašė savo bestselerį „Velnias dėvi Pradą“.


Triukšmingojo romano autorė ir bjauraus Vintur charakterio demaskuotoja Loren Vaisberger, gimusi 1977 m. Pensilvanijoje, kaip suprantate, - minėto filmo herojės Andrėjos prototipas.


Baigusi universitetą, Loren išvyko į kelionę po Jordaniją, Tailandą, Indiją, Nepalą ir kitas šalis. Kai grįžo į Valstijas, jai smarkiai pasisekė - ją, merginą be jokios darbo patirties, priėmė į vyriausiosios „Vogue“ redaktorės Anos Vintur asistentes.


„Vogue“ žurnale Loren išdirbo vos 10 mėnesių ir savo kailiu spėjo pajusti, koks žmogus yra Vintur.


Išėjusi iš žurnalo, kuriame dirbo „nubėk ten, atnešk tą“, Loren ėmė rašyti apžvalgas „Departures Magazine“ ir ėmė lankyti rašymo meistriškumo kursus. Savo esė, kuriuos rašydavo mokydamasi, ji pasakojo apie darbą „Vogue“.


Veikiai tapo aišku, kad pasakojimai puikiai gula į vientisą koncepciją. Taip atsirado romanas „Velnias dėvi Pradą“, netrukus tapęs pasauliniu bestseleriu ir pagrindu sukurti filmą.


Beje, Aną sutiko vaidinti tik Merilė Stryp (Meryl Streep).


Romane Miranda Pristli neturi jokių žmoniškų savybių: ji šalta, negailestinga robotė, privertusi mados pasaulį suktis aplink savo ašį.

Norėjo nužudyti


Ana gimė 1949 m. lapkričio 3 d. Londone. Jos tėvas Čarlzas buvo britų laikraščio „The Evening Standard“ redaktorius. Jau paauglystėje Ana konsultavo tėvą, kaip padaryti laikraštį įdomesnį jaunimui.


O jau 1999 m. ji atsisakė spausdinti viršelyje Jennifer Lopes, nes, Anos manymu, ji pernelyg vulgari „Vogue“.


Dėl kieto charakterio Anos daug kas nekenčia. Šiais metais įvyko Piterio Bronšteino, dirbusio interneto svetainėje, skirtoje mados industrijai, teismas.


Žurnalistą teisė už seksualinį priekabiavimą kolegos atžvilgiu (persirengęs gaisrininku, Bronšteinas įsibrovė į bendradarbės namus, kad ją išprievartautų). Tyrimo procese buvo rastas asmeninis kaltinamojo dienoraštis, kuriame jis aprašė Anos Vintur nužudymo planus.


Dienoraštyje Bronšteinas vadino Vintur „egoistiška išsigimėle“, niekada neatsiliepusia į jo skambučius. Dar jame buvo parašyta: „Norite žinoti, kodėl aš trokštu nužudyti Aną Vintur? Tiesiog todėl, kad to trokštu!“


Matyt, jausmai, kuriuos jautė Mirandos (Vintur) asistentė Andrėja (Loren) filme „Velnias dėvi pradą“, realiai atspindi daugelio darbuotojų santykį su savo viršininke, taip pat ir kitų žmonių, kuriems teko susidurti su Ana profesinėje srityje.

Be konkurencijos


Redakcijoje reikia laikytis Vintur sukurtų taisyklių. Negalima valgyti, jaunesniems (patirties atžvilgiu) užgožti vyresniuosius ir netgi su jais pirmiems pasisveikinti. Visi darbuotojai turi rengtis „Vogue“ stiliumi.


Kartą Vintur prisipažino, kad niekada nepriimtų į darbą netgi puikiausio profesionalo, jeigu jis turi antsvorio.


Jau daug metų ši moteris nekeičia stiliaus: Louise Brooks šukuosena, dideli saulės akiniai, Manolo Blahnik aukštakulniai, „Chanel“ tipo kostiumėliai ir nuostabūs kailiniai. Pikti liežuviai plaka, kad po jais Ana slepia trumparegiškumą. Ji pati teigia akinius nešiojanti tik todėl, kad jos akys jautrios šviesai.


Beje, Vintur atėjo į filmo premjerą vilkėdama Pradą!


Sakoma, jog Merilė Stryp pakvietė ją į premjerą, kad įtikintų, jog nekopijavo jos. Pristatant filmą Loren Vaisberger ir Ana Vintur nepersimetė nė žodeliu ir netgi sėdėjo priešingose salės pusėse.


Ką gi, Anai 59 metai, ir, „The Sunday Times“ teigimu, greitai ji nebebus pati įtakingiausia figūra mados pasaulyje. Jos vietą, kaip mano garsus leidinys, užims Reičel Zoe (Rachel Zoe) - žinoma žvaigždžių stilistė.


Per mados kolekcijų pristatymus damos viena kitą ignoruoja: Zoe - todėl, kad bijo Vintur, o Ana - todėl, kad jai nusispjaut ant Zoe.


Spauda dažnai lygindavo šias dvi moteris, kol agentūra „Maget“, bendradarbiaujanti su Zoe, atsisakė jos paslaugų. Manoma, kad „Maget“ nenorėjo piktinti Anos.


„Daily Intelligencer“ pakomentavo įvykį taip: „Tai nutiko ne todėl, kad Vintur būtų prašiusi atleisti Zoe. Jie patys labai bijojo Anos nepasitenkinimo, ir išmetė Zoe kaip karštą bulvę.“


Po šio skandalingo incidento diskusijos, kas svarbiausias mados pasaulyje, pritilo.


Kad ir ką apie ją kalbėtų, vis dėlto Ana rūpinasi sergančiaisiais AIDS ir jaunais talentingais dizaineriais. Būtent jos dėka pasaulis išgirdo apie John Galliano. Anai užtarus, jis tapo vyriausiuoju „Christian Dior“ mados namų dizaineriu. Apie tai, kad ji iš tiesų padeda net nežinomiems dizaineriams, pasakoja Lazaro Hernandez: „Kartą lėktuve pamačiau ją. Įkvėpiau oro ir priėjau. Pasakiau, kad esu dizaineris, ir paprašiau padėti susirasti darbą. Kol kalbėjau, ji net nepakėlė galvos. Atrodė, kalbu su savimi. Maniau, viskas veltui, bet po kurio laiko man paskambino vienas dizaineris ir pasakė, kad jam mane rekomendavo pati Anna Wintour. Tapau jo asistentu.“
REUTERS/Scanpix nuotr.
Atgal į: Velnias dėvi Pradą