Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-04-26

Markas Aurelijus

Publikuota: Kita

 

Marcus Aurelius

Apie:

Markas Aurelijus (Marcus Aurelius) gimė Romoje 121 m. balandžio 26 d. Tėvas - Anijus Veras, motina - Domicija Liucila.
Buvo vienas žymiausių Antoninų dinastijos imperatorių. Nuo mažens augo ir brendo karališkoje aplinkoje - 139 m., po tėvo mirties, jį įsisūnijo imperatorius Antoninas Pijus. M.Aurelijus mokėsi pas tokius žinomus žmones, kaip oratorius Kornelijus Frontas ir stoikas Julijus Rustikas. Pastarasis dvylikos metų Marką supažindino su Epikteto filosofija, kuri darė didelę įtaką tolimesniame jo gyvenime. Būdamas 25 metų Atėnuose įsteigė keturias filosofijos katedras.
Po imperatoriaus mirties rasti ir paviešinti užrašai Sau pačiam (Ad se ipsum libri), parašyti graikų kalba, kuriais jis išgarsėjo kaip žymiausias vėlyvojo stoicizmo atstovas. Su šia vienintele knyga M.Aurelijus įėjo į filosofijos istoriją.
Mirė 180 m. kovo 17 d. Vindibonoje (dabartinė Viena).

Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą

Sau pačiam / Markas Aurelijus ; iš senosios graikų kalbos vertė Eugenija Ulčinaitė. - 3-iasis leid. - Vilnius : Alma littera, [2005] (Vilnius : Vilniaus spauda). - 207, [1] p. [Pirmasis leidimas - 1984 m.], [Antrasis leidimas - 1997 m.] Gimė: 0121-04-26 Mirė: 0180-03-17

Patiko (0)


Atgal į: Markas Aurelijus