Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-05-01

Išdalytos Pulitzerio premijos

Publikuota: Kita

 Poetas W. S. Merwinas Pulitzerio premiją pelnė antrą kartą       

 Balandžio 20 d. geriausiems rašytojams, muzikams ir žurnalistams JAV išdalytos Pulitzerio premijos. Tai garbingiausia tokio pobūdžio premija Jungtinėse Amerikos Valstijose, teikiama nuo 1917-ųjų. Premijos dydis - 10 000 $.

 Pulitzerio premiją už geriausią grožinės literatūros kūrinį pelnė rašytoja Elizabeth Strout (g. 1956). Ji apdovanota už „Olivę Kiteridž” („Olive Kitteridge”, Random House), - rinkinį trylikos apsakymų, kurių veiksmas vyksta mažame Meino miestelyje. Buvusi mokytoja, pensininkė Olivė Kiteridž nekenčia permainų, bet tik retai pastebi, kad jos aplinkui vyksta.

 Pulitzerio istorijos premija paskirta istorikei ir teisininkei Annette Gordon-Reed, pernai gavusiai JAV nacionalinę literatūros premiją, už knygą „Hemingsai iš Montiselo: viena amerikiečių šeima” („The Hemingses of Monticello: An American Family”, W.W. Norton & Company), kurioje pasakojama apie vergų šeimą, susijusią su prezidentu Thomasu Jeffersonu.

 Dramos premija apdovanota dramaturgė Lynn Nottage (g. 1964), savo pjesėje „Pražudytosios” („Ruined”), kurios veiksmas vyksta Kongo viešnamyje, analizuojančiai žaginimą, kaip karo ginklą.

 Premiją už biografiją laimėjo Jono Meachamo knyga „Amerikos liūtas: Andrew Jacksonas Baltuosiuose rūmuose” („American Lion: Andrew Jackson in the White House”, Random House). Jonas Meachamas (g. 1969) yra populiarus rašytojas, politikos, istorijos bei religinių temų apžvalgininkas, žurnalo „Newsweek” redaktorius.

 Apdovanojimas už bendro pobūdžio negrožinės literatūros kūrinį atiteko žurnalisto Douglaso A. Blackmono (g. 1964) knygai „Vergija kitu pavadinimu: pakartotinis juodųjų amerikiečių pavergimas nuo Pilietinio karo iki Antrojo pasaulinio karo” („Slavery by Another Name: The Re-Enslavement of Black Americans from the Civil War to World War II”, Doubleday).

 W. S. Merwinui už „Sirijaus šešėlį” („The Shadow of Sirius”, Copper Canyon Press) buvo paskirta Pulitzerio poezijos premija. W. S. Merwinas (g. 1927) septintajame dešimtmetyje pagarsėjęs kaip antikarinis poetas, vėliau savo poeziją praturtino mitologine tematika bei budizmo filosofija. Tarp kitko, šią premiją poetas pelnė antrą kartą.

 Beje, muzikos premija apdovanotas legendinio kompozitoriaus minimalisto Steve’o Reicho kūrinys „Double Sextet”.

  tekstai.lt 2009-04-27

Patiko (0)


Atgal į: Išdalytos Pulitzerio premijos