Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-06-17

Tikslo turėjimas ilgina gyvenimą

Publikuota: Kita

Pasirodo, užsispyrimas siekiant tikslo nėra tik teigiama charakterio savybė. Jei žmogus gyvenime turi tikslą ir siekią jį įgyvendinti, tai teigiamai veikia ir jo fizinę sveikatą.

Čikagos universiteto psichologai ir fiziologai atliko daugelį metų trukusį tyrimą, kuriame dalyvavo 1238 vidutinio amžiaus vyrai ir moterys. Eksperimento pradžioje buvo atlikta anketinė apklausa, kurios metu savanoriai turėjo atsakyti į klausimus, ar turi tikslą, koks jis, ir nurodyti jo svarbą penkiabalėje sistemoje.

Savanorių sveikatos stebėjimai atskleidė, kad tikslą turėjusių žmonių grupėje ankstyvos ir atsitiktinės mirties atvejų skaičius buvo mažesnis nei tikslo neturėjusių žmonių grupėje.

Beje, tai, ko žmogus siekia, neturi didelės reikšmės. Svarbiausia - didelis noras įgyvendinti savo tikslą.

Fiziologai taip pat nustatė, kad tikslo siekiantys žmonės rečiau serga chroniškomis ligomis, o bendra jų sveikatos būklė yra geresnė nei tų, kurie neturi tikslo.

Balsas.lt, passion.ru

Patiko (0)


Atgal į: Tikslo turėjimas ilgina gyvenimą