Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-08-18

Evoliucija tęsiasi: kokie bus ateities žmonės?

Publikuota: Kita

“Evoliucija paaukos estetiką, bet ne ekologiją”, - rašo Alessandra Retico leidinyje “La Repubblica”. - Ateities vaikai bus beplaukiai (netgi potencialiai gražios mergaitės), jie neturės barzdų (vandens ekonomija) ir puikuosis ilgais plonais pirštais - kompiuterių, mobiliųjų telefonų ir kitos technikos klaviatūrai spaudinėti. Be to, jiems neaugs protiniai dantys.

Šia tema egzistuoja daugybė hipotezių ir fantazijų. Kol kas, sprendžiant iš Italijoje atlikto tyrimo duomenų, galima tvirtinti tik viena: ateities žmonės bus aukštesni už mus. Jau dabar kas penktas šalies gyventojas yra aukštesnis nei 180 cm, o po karo tokių Italijoje tebuvo vos 6 procentai.

Evoliucijos klausimas mokslininkus padalijo į dvi stovyklas. Vieni tikina, kad žmonės nesikeis ir liks tokie kaip dabar netgi po milijono metų. Antropologas Giorgio Manzi mano, jog tik dėl gamtos katastrofos gali vėl prasidėti rūsti natūralioji atranka.

Filosofas Francesco Cavalli-Sforza įsitikinęs, kad elektroninis ir informacinis progresas atves prie neprognozuojamų padarinių žmogaus nervų sistemai.

“Kultūra nulėmė mūsų biologiją”, - sako mokslininkas.

“Dabartiniai vaikai jau turi gebėjimų, apie kuriuos nė neįtarė praeitos kartos, - antrina Italijos pediatrų asociacijos atstovas Giuseppe Sagesse. - Bus gerų dalykų technikos dėka, tačiau rasis ir naujų ligų - nuo nutukimo iki depresijos.”

Dienraštis "Vakarų ekspresas"

Patiko (0)


Atgal į: Evoliucija tęsiasi: kokie bus ateities žmonės?