Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-11-11

Ramutes Saules laiskelis su KARTAIS filosofija

Publikuota: Ramute Saule

Mieloji Marija,

 

kartais žodelis KARTAIS pareguoliuoja mūsų gyvenimą. O buvo va šitaip: viename pektadienio savaitraštyje Šiauliai plius užtikau Marijos nuotrauką ir didžiulį didžiulį straipsnį apie Ją :)) To paties Svajūno Sabaliausko, kuris ruošėsi pas Jus vasarą atvažiuoti. Matyt ir buvo užsukęs. Kol Diplomatas ruošė šiltą vakarienę, perskaičiau. Garsiai. O pirmadienį man paskambino sesė ir taip pat sakėsi skaičiusi straipsnį apie Mariją. Ir perskaičiusi jį iki galo. O tada ir  paskambinusi man, kad pasakytų, jog rašyčiau Marijai dažniau….

Taip ir pasakė :)  

Kartais man parašo Ramutė Saulė….

Kartais….

KARTAIS ėmė tuksenti mano galvoje. Savo sąmoningu protu bandžiau KARTAIS pakeisti į kas savaitę, pirmadieniais, dažniausiai, labai dažnai, reguliariai, bet KARTAIS taip ir liko KARTAIS. Kaip tie trupiniai, lyg ir kažkas vyksta, lyg ir ne, lyg ir paslaptys kažkokios…

Žinoma, norėčiau savo laiškų rašymus, kuriuos vadinu literatūriniais rašymais, rašyti labai dažnai. Bet kai žurnalistas Svajūnas užkodavo štai tokią programą, menkai ką begaliu pakeisti, nors, pasakysiu, beprotiškai stengiuosi. KARTAIS visuomet paima viršų. Ne vieną kartą mintyse liejosi eilutės, girdėjau pokalbį su Marija, rodos, jau tuojau užrašysiu. Bet taip ir lieka viskas ore. Va taip besistengiant ir mėnuo praėjo. Mašina burzgia, bet nevažiuoja. Bet aš noriu pasakyti, KARTAIS būnu stipri :))

Kartais taip sėdu po pietų, imu ir parašau.

Man džiugu, kad Jūsų vaikai tvarko savo namus ir tas tvarkymas daro juos laimingus. Labai juos suprantu ir man gera kartu su Jumis.

Mūsų namukas šiuo metu velkasi kailinukus, taip švelniai sakė Diplomatas, grįžęs iš statybų. Mat šiuo metu vyksta šiltinimo darbai. Kailinukai kaip to zuikio - šiai žiemai bus balti iš putplasčio, o atėjus pavasariui spalva turės keistis. Pamatysim. 

Bet aš, Marija, skirtingai negu Jūs, nemanau, kad mano vaikai norės ką nors tęsti. Nekuriu tokių svajonių. Mano namai reikalingi tik man, na ir dar Diplomatui. Žinoma, ir jam. Kai prieš kelis metus pabaigėme remontą bute, žiūrėjau į naujai sukabintus paveikslus ant sienos ir visą dieną mąsčiau, kas bus su jais, kai manęs nebus. Mano mama pav. net nesupranta, kas nupiešta, o vaikų skonis, matau, kitoks. Tada mąsčiau, kad jie gali likti naujiems savininkams, arba gali kas nors juos nupirkti, jeigu patiks, arba galiu kam nors padovanoti, arba… Tai jau ne mano valioje. Ir taip apie visa, kas šiuo metu susiję su manimi ir man yra miela. Todėl mūsų namai reikalingi tik mums ir tepadeda mums Dievas juos puoselėti :)

O mūsų vaikučiai kuria savus namus, vieni Suomijoje, kiti Vilniuje. Pas juos nauja, švaru, patogu, šilta, estetiška ir miela. Jie kaip susitarę domisi fotografavimu, lankosi baseinuose, iškylauja gamtoje, svečiuojasi pas mus. Turėdama laiko Rūtelė siuva skiautinius, o Gediminas mokosi paskutiniame kurse Dailės akademijoje ir net lanko paskaitas :) Tiesa, Kalėdoms ar Naujiesiems mes vėl laukiame mažutėlio žmogučio, dabar jau pas vilniečius :) Anūkėlis Joris užvakar pirko roges, o vakar kaip tik pas juos pasnigo. Mažoji Saulutė pirmą kartą pasilaikydama į radiatorių prie didžiojo lango pati atsistojo.

Įdomu, ar jau sulaukėte Ievos mažutėlio? Pagalvojau, jau ir lapkritis…

 

KARTAIS VASARĄ PARAŠAU VIENĄ KITĄ EILĖRAŠTĮ,

 

kartais pasitaikius progai juos paskaitau.

Kartais naktį gaminu troškinį su brokoliais ir morkomis,

kartais obuolių pyragas su šlapiu cukrumi iškepamas man.

Kartais važiuojame į prekybos centrą gelsvų bulvių,

kartais užsisakome didelį puodelį kapučino kavos.

Kartais ant stalo netikėtai kažkas pamerkia tikrų rožių,

kartais grėbiu sniege pastirusius šerkšnotus lapus.

Kartais mano rankos žvilga migdolų aliejumi,

kartais dykinėdama slyvų kauliukais žaidžiu.

Kartais išsiunčiu laiškus draugams ir pasiūlau ką nors,

Kartais jie atsako su meile švelniai.

Kartais aš liūdžiu, kartais visą dieną šypsaus,

 

Kartais man norisi šokti vienai.      

 

Kartais vaikštau ir kartoju: aš myliu Tave.

 

*********

 

Marija, ar tai reikšia, kad ir aš tampu namisėda???

 

Su šiluma

Ramutė

2009-11-11

Patiko (0)


Atgal į: Ramutes Saules laiskelis su KARTAIS filosofija