BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

George Sand

 

George Sand

Apie:

Žorž Sand (George Sand) (tikrasis vardas Amantina Orora Liusilė Diupen (Amantine-Aurore-Liucile Dupin)) - garsioji prancūzų rašytoja ir visuomenės veikėja. Ji buvo ir yra viena iš labiausiai kontraversiškai vertinamų XIX a. moterų.

Žorž Sand gimė 1804 m. liepos 1 d. Paryžiuje. Jos tėvas buvo karininkas, o motina teatro stilistė. Žuvus tėvui mažąją Ororą globojo senelė, tėvo motina. Noano dvare ji gavo ir pradinį išsilavinimą. Vėliau mokslus tęsė vienuolyno mokykloje Paryžiuje. Aštuoniolikmetė Orora ištekinama už Kazimiero Fransua Diudevano. Santuoka buvo skubota ir nelaiminga. Vėliau, jau būdama rašytoja,  Žorž Sand pasakys: „Mergaites auklėjame kaip šventąsias, o paskui kergiame kaip kumelaites”. Nepaisydama to, kad jau turėjo du vaikus, pora išsiskyrė. Materialinė skyrybų pusė buvo sutvarkyta kompromisiškai, tačiau moralinis klausimas liko neišspręstas. Visuomenė smerkė moterį, palikusią vyrą. Nuo tada Orora Diudevan tapo aistringa kovotoja už moterų teises.

1831 m . Orora Diudevan su vaikais persikelia gyventi į Paryžių. Kad išmaitinti šiemą, ji įsidarbina satyrinio laikraščio „Le Figaro” redakcijoje. 1832 m . išleidžiamas pirmasis jos romanas, pasirašytas pseudonimu Žorž Sand, - Indiana. Rašytojos kūryba buvo ne mažiau „narstoma” ir tokia pat spalvinga kaip ir jos gyvenimas.

1848 m. - utopinių iliuzijų sudužimo metas. Po Prancūzijos Vasario revoliucijos ji grįžo į Noaną ir nutraukė visuomeninę veiklą. Gyveno labai ramiai, rūpindamasi anūkais. Mirė 1876 m. birželio 8 d. Noane.

Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Leonė Leonis : romanas / iš prancūzų kalbos vertė Stasė Banionytė. - Vilnius : Andrena, 1997. - 190 p. 
Grafienė Rudolštadt : romanas / [vertė G. Pruskuvienė]. - Vilnius : Viltis, 1993. - 393, [1] p. 
Mažoji Fadetė : [apysaka] / vertė K. Jakubėnas . - 2-asis fotogr. leid. - Vilnius : Vaizdas, 1990. - 175, [1] p. 
Orasas : romanas / [iš prancūzų kalbos vertė Palmira Čebelienė]. - 2-asis leid. - Vilnius : Vaga, 1997. - 350 p. 
Konsuela : [romanas]. - Vilnius : Viltis, 1993. - 2 t. 
[T.] 1 / vertė J. Stankevičiūtė. - 311, [1] p. 
[T.] 2 / vertė T. Juškaitė. - 325, [1] p.
Gimė: 1804-07-01 Mirė: 1876-06-08

Patiko (0)

Rodyk draugams

~ mari88 | 2009-06-08.

3 komentarai įrašui “George Sand”

  1. http://rippersnapper.com.pl/internet,i,komputery/darmowe,tapety,s,443/

  2. Generally I don’t learn post on blogs, but I would like to say that this write-up very pressured me to take a look at and do so! Your writing style has been surprised me. Thank you, very nice post.

  3. Spot on with this write-up, I actually feel this amazing site needs a lot more attention. I’ll probably be returning to read through more, thanks for the advice!

Palikti komentarą