BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

Mari Poisson. Laiko nėra

Berašydama knygą “Dienoraštis apie laiką”, labai greitai (maždaug dešimtame puslapyje) supratau, kad Laiko nėra, tiksliau, Laikas negyvas. Man atsitiko panašiai tai, kas atsitiko Ničei, kuomet jis vieną dieną suprato, kad Dievo nėra, Dievas miręs. 

Ši naujiena visiškai apvertė mano rašymą aukštyn kojomis. Juk kas yra Laikas? Laiką sudaro dvi struktūros: Praeitis ir Ateitis. Tačiau mes patys niekada nebūname nei Praeityje, nei Ateityje. Mes tūnome mažyčiame taškelyje, kuris vadinasi Dabar, o apie Ateitį ir Praeitį, apie šias dvi didžiules  struktūras, galime vien tik galvoti, nes jos yra mūsų mintys. MINTYS, o ne realybės dariniai.

Taigi, jei Praeities jau nebėra, o Ateities dar nėra, kas tuomet yra mūsų gyvenimas? Gyvenimas yra amžinasis DABAR, kuris yra niekas kitas, kaip ši akimirka.

Ką aš veikiu DABAR? Dabar tyliai sėdžiu ir rašau. Už langų Londonas, dvi valandos ir trys minutės nakties. Šis laikas yra ne Laikas. Tai tik mūsų susitarimas, kitaip sakant, laikrodinis laikas. Pasakysiu jums paslaptį: mes kažkada mokėjome apsieiti be laikrodžių. Mums nereikėjo žinoti, kiek valandų. Aš dar puikiai atsimenu šį gyvenimą. Gyvenimą be laikrodžio… Ir jūs atsimenat. Visi mes kažkada mokėjome gyventi be laikrodžio.

Maždaug prieš porą mėnesių nusprendžiau, kad apsieisiu be jo ir dabar. Išmokysiu save gyventi be laikrodžio. Sakysim, jei noriu ranka rašyti vieną valandą, tai privalau prirašyti tris puslapius. Trys puslapiai ranka atitinka vieną valadą. Šiandien rašiau septynias valandas… Iš kur žinau? Suskaičiavau puslapius. 

Ir dar. Pakeičiau knygos pavadinimą. Pagalvojau, kad juk nėra jokios prasmės fiksuoti laiką, kurio nėra. Knygą perpavadinau taip: “Dienoraštis apie Oskarą”. Tai bus keistas dienoraštis. Be laiko… Tai gal jau net ir nebe dienoraštis? Gal… Bet palikau šį žodį. Man patinka rašyti dienoraščius. Tegu ir netikrus… Tai mano “arkliukas”.

Patiko (0)

Rodyk draugams

~ mari88 | 2009-10-11.

9 komentarai įrašui “Mari Poisson. Laiko nėra”

 1. Accidentally come here , I am incomparable to enjoy myself when i appreciate your beautiful article from my deep heart!Ugg Boots

 2. kaip galima leisti laiką, jei tai laikas leidžia mus?

 3. Mieloji Mari, laiko iš tikrųjų nėra, kai būsime su Dievu amžinybėje, tą itin aiškiai jausime ir išgyvensime. Aš buvau nustebinta, kai sužinojau, bet senojoje hebrajų kalboje, kuria parašytas Senasis Testamentas, veiksmažodis irgi faktiškai neturi laiko mūsų supratimu. Ten tik šiek tiek skiriama, ar veiksmas baigtas (parfektas), ar ne, visa kita - maišalynė, kurios iki galo perprasti dar nesugebėjau ir po šiai dienai nesusigaudau kaip atskirti ateitį nuo praeities imperfekto laike…

 4. P. S. Labai laukiu dienoraščio apie Oskarą, nes baigiu jį įsimylėti.

 5. Sakot, kad tai bus ne dienoraštis, tai vis dėlto - kas? Norėtųsi trupučiuką patikslinimo. Ir dar be laiko - na, gal čia rašytojo išmonė. Bet įdomi! Ir dienoraštis netikras? Štai!
  Norėtųsi, pabandysiu ant to “arkliuko”.

 6. My brother recommended I may like this site. He was once entirely right. This publish truly made my day. You will not believe just how so much time I had spent seeking for this information! Thank you!

 7. I just want to tell you that I am just all new to blogs and definitely savored this page. More than likely I’m planning to bookmark your site . You surely have beneficial posts. Thank you for sharing your webpage.

 8. Someone essentially help to make critically posts I’d state. This is the first time I frequented your website page and to this point? I surprised with the research you made to create this actual publish extraordinary. Wonderful job!

 9. This is a fantastic site, would you be involved in doing a meeting about precisely how you designed it? When you have e-mail me! Thanks, We’ve been looking for details employing this material forever and yours is the most suitable I’ve found to date. Thanks to get a marvelous thread! I truly enjoyed reading it, you will be an amazing author.I’ll make certain to bookmark your site post and may often revisit eventually. I must encourage someone to continue your great job, have a very nice evening!

Palikti komentarą