Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-04-10

P. Pettersonui – 2009 m. Šiaurės Tarybos premija

Publikuota: Kita 
Peras Pettersonas. ELTA nuotrauka


       Norvegų rašytojas Peras Pettersonas už naujausią kūrinį „Aš prakeikiau laiko upę“ apdovanotas Šiaurės Tarybos literatūros premija. Lietuvių skaitytojams rašytojas labiausiai pažįstamas dėl savo romano „Vogti arklius“.  
Šiaurės Tarybos literatūros premija kiekvienais metais suteikiama grožinės literatūros kūriniui, parašytam viena iš Šiaurės šalių kalbų. Tai gali būti romanas, pjesė, eilėraščių rinkinys, apsakymai ar esė. Kūrinys privalo atitikti aukštus literatūros ir meno vertinimo standartus.


 


„Poetiškai ir ramiai P. Pettersonas kalba apie tai, kaip sunku papasakoti kitiems apie dalykus, kurie yra svarbiausi“, – rašoma vertinimo komiteto pranešime.    


Šiemet premijai gauti buvo nominuoti dvylika kandidatų. Laureatui prestižinė premija bus įteikta spalio pabaigoje Šiaurės Tarybos susirinkimo Stokholme metu. Šios literatūrinės premijos piniginė vertė – 350 tūkst. Danijos kronų (per 160 tūkst. Lt), ji buvo įsteigta 1962 m. ir nuo to laiko teikiama kiekvienais metais.


 

ELTA / lrt.lt

2009-04-08

Patiko (0)


Atgal į: P. Pettersonui – 2009 m. Šiaurės Tarybos premija