BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
 
header image
 

Nr. 8

 


Išėjimas taip pat yra būdas vadovauti


 

1993 m. Mandela manęs paklausė, ar aš žinau, kokią nors valstybę, kurioje balsavimo amžius būtų mažesnis nei 18 m. Aš atlikau nedidelę paiešką ir pateikiau jam ganėtinai neišsiskiriantį sąrašą: Indonezija, Kuba, Nikaragva, Šiaurės Korėja ir Iranas. Jis linktelėjo ir ištarė savo didžiausią pagyrimą: „Labai gerai, labai gerai“. Po dviejų savaičių Mandela nuėjo į Pietų Afrikos televiziją ir pasiūlė balsavimo amžių sumažinti iki 14 m. „Jis bandė mus įtikinti“, – prisimena Ramaphosa, – „bet jis buvo vienintelis [rėmėjas]. Ir jis turėjo susitaikyti su realybe, kad jis nesulauks paramos. Jis tai priėmė su didžiuliu nuolankumu. Jis nebuvo pasipiktinęs. Tai taip pat buvo vadovavimo pamoka“. 

 

Žinojimas, kaip atsisakyti nesėkmingos idėjos, užduoties ar santykių, dažnai yra sunkiausio pobūdžio sprendimas, kurį turi padaryti vadovas. Daugeliu atžvilgiu Mandela, kaip Pietų Afrikos prezidento, didžiausias palikimas yra būdas, kurį jis pasirinko palikti prezidento postą. Kai jis buvo išrinktas 1994 m., jis tikriausiai būtų galėjęs reikalauti likti prezidentu visam gyvenimui – ir daugelis galvojo, kad už tiek metų praleistų kalėjime, tai mažiausia, ką Pietų Afrika galėjo padaryti.   


 

Per visą Afrikos istoriją buvo tik saujelė demokratiškai išrinktų vadovų, kurie savanoriškai paliko savo postą. Mandela buvo pasiryžęs sudaryti precedentą visiems, kurie bus po jo – ne tik Pietų Afrikoje, bet visame likusiame žemyne. Jis, priešingai nei Mugabe, buvo žmogus, sukūręs savo valstybę ir atsisakęs ją laikyti įkaite. „Jo užduotis buvo nustatyti kursą“, – teigia Ramaphosa, – „ne vairuoti laivą“. Jis žino, kad lyderiai vadovauja ir kažką darydami, ir pasirinkdami kažko nedaryti.


 

Galų gale, raktas bandant suprasti Mandela yra tie 27 metai kalėjime. Žmogus, kuris įžengė į Robben salą 1964 m., buvo jausmingas, užsispyręs, lengvai įsižeidžiantis. Žmogus, kuris išėjo, buvo ramus ir disciplinuotas. Jis nėra ir niekada nebuvo linkęs į savianalizę. Aš dažnai jo klausdavau, kaip žmogus, kuris išėjo iš kalėjimo, skyrėsi nuo užsispyrusio jauno žmogaus, kuris į jį įžengė. Jis nekentė šio klausimo. Galiausiai, vieną dieną susierzinęs pasakė „Aš išėjau subrendęs“. Nėra nieko retesnio – ar vertingesnio – nei subrendęs žmogus. Su gimimo diena, Madiba.

 

Parengta pagal žurnalą „Time“


 


Rodyk draugams

~ mari88 | 2008-07-22.

7 komentarai įrašui “Nr. 8”

  1. I am fans of Toyota avanza . Would you create one for me?

  2. I get pleasure from, result in I discovered exactly what I was taking a look for. You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

  3. Internet marketing pleased I personally found this particular site web page, We couldnt obtain every understanding within this topic prior to. In addition, i perform a web site plus scenario that you are possibly really serious throughout doing a bit of guests creating for me personally you should do told me

  4. I was extremely motivated to find this site. I desired for you to thanks just for this unique read. My partner and i unquestionably savored each and every tiny amount of it so i perhaps you have bookmarked to examine outside completely new goods a person publish.

  5. excellent homepage. I really terminated my very own i appeared to be searching all-around for a number of product choices in addition to you will offered me a a small amount of. Might i personally enquire we if you’ll introduced the location when youself?

  6. В текущие момент отдых и не только это разрешается осуществить с Девченками Киева любого цвета кожи.

  7. Посети наших индивидуалок, тот кому все равно, как наполнить разнообразием личный досуг, окажется в состоянии найти лично себе достойную . Интим-услуги мирового уровня - все это сфера деятельности Секса.

Palikti komentarą